Zpět    Kontakt

další tématická MENU:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT   SENIOR+   PLAVBY   EUROVÍKENDY

ZPĚT NA:    Hlavní MENU     POBYTOVÉ     POZNÁVACÍ  BUSEM     POZNÁVACÍ  VLAKEM     POZNÁVACÍ  LETECKY     JEDNODENNÍ     Kontakt

- - -

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

OPERA

VE VERONSKÉ ARÉNĚ 2023

 logo

100. ročník největšího operního festivalu na světě

 

Nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně s až 350 pěvci, herci a komparsisty na jevišti pod širým letním italským nebem. 

Dva dny příjemného a osvěžujícího programu u jednoho z nejkrásnějších alpských jezer, jezera Lago di Garda, jehož jižní část se rozlévá do roviny a přináší překrásné koupání a jehož severní část je dramaticky vklíněna do skalních stěn hor (výjezd lanovkou). Čeká vás koupání, výlet do hor, plavba rychlými motorovými čluny kolem poloostrova Sirmione s největší římskou vilou severně od Říma a s horkým pramenem v jezeře či se Scaligerským hradem, kterým také na lodi proplujete. Malebná městečka, rybářské přístavy, hrady, pevnosti, citrusové háje, palmy a hory…. 

 

 

 

 

Termín

Cena dospělý

Akce

Poznámka

13.7. – 16.7. 2023

 7 500 Kč 

   Nabucco

Dětské ceny u tohoto zájezdu nejsou.

Hudební Itálie 2018 - VERONA

NABUCCO

Operní představení dirigují renomovaní světoví dirigenti a pěvci jsou z nejvýznamnějších světových operních scén. Nabucco je v režii Arnauda Bernarda, který režíruje na světoznámých operních scénách jako je londýnská Covent Garden, newyorská Metropolitní opera, milánská La Scala, pařížská Opéra Bastille a Teatro Colón v Buenos Aires. Pracoval například pro operní domy v Nantes či v Tokiu, pro nizozemskou National Reiseopera, v Teatro La Fenice v Benátkách či ve švýcarském v Lausanne. Z jeho dalších projektů uveďme premiérové inscenace Luisy Miller v La Fenice, Falstaffa v neapolském Teatro San Carlo a v Teatro Colón v Buenos Aires, Rigoletta v Marseille, Sedláka kavalíra na festivalu v St-Gallen, Carmen v Helsinkách a Pikové dámy v Toulouse, a obnovené premiéry Bohémy ve Veroně, Lakmé v Tokiu a Manon ve Vilniusu. 

V Praze režíroval La traviatu ve Státní opeře Praha a Tosku v Národním divadle. 

Určitě se máte na co těšit. Konečně.

Fantastický program od koupání přes projíždku lodí, vodopády či antickou vilu po výjezd lanovkou

 • 100. ročník operního festivalu, který je největší na světě, až 400 herců a pěvců v jednom představení v antické Aréně – pro znalce – tentokrát ta opravdová babylonská výprava, a ne ta moderní. Nabucco se hraje za celé léto jen 4 x.

 • koupání v Gardském jezeře – v Sirmione i v Malcesine

 • otáčivou lanovkou za výhledy – na Monte Baldo o 2 km výš než je hladina jezera

 • vodopády Varone – i v parném létě s dostatkem vody – příjemně ochladí v jeskyni – 73 m vysoké

 • prohlídka Verony

 • Sirmione s antickou vilou, největší severně od Říma

 • projížďka rychlými čluny – motorové čluny pro 5 – 10 lidí proletí hradem Scaligerů, obeplují antickou vilu i přivezou klienty k horkému prameni Boiola, který tryská ze dna jezera

 • klimatizovaný hotel 4*

 • vstupenka na představení v ceně

Zájemci mohou ještě o den dřív na představení La Traviata (14.7.), když budou chtít 2 opery jednou ranou :). Hotel je na kraji Verony - není problém taxi

 

OPERA VE VERONSKÉ ARÉNĚ 2023 - program zájezdu:

1.den: 

Odjezd z Prahy (ostatní místa s časovým odstupem, možnost nástupu i před Prahou). Noční transfer přes Rakousko do Itálie.

2.den: 

Severní strana jezera Lago di Garda – Arco – letní letovisko Habsburků – městečko pod strmými vápencovými útesy se středověkým hradem (jedna z nejkrásnějších středověkých pevností v Alpách), arboretum s exotickými a středomořskými rostlinami, olivové háje, palmová promenáda,…Riva del Garda – romantické městečko s vodní tvrzí, uličkami, paláci i kavárnami je již přímo na břehu Gardského jezera. Pobřežní promenáda. Malcesine u Gardského jezera se Scaligerským hradem a s otáčivou lanovkou na Monte Baldo (fantastické výhledy) nebo možnost koupání v jezeře. Lanovka vyjede za necelých deset minut do výšky 1.760 mnm, což je o neuvěřitelných 1,7 km výš nad hladinu jezera (65 mnm). Při dobré viditelnosti uvidíte v podstatě celé Gardské jezero. V horní části se kabina lanovky otáčí o 360 °. Lanovka je jednou z nejmodernějších světových lanovek. Cena: 22 EUR, do mezistanice 10 EUR). 

Pokud nebudete chtít „do hor“, můžete si užít některého z letovisek, koupání či vyrazit třeba lodí do Limone (zpáteční plavba cca 9 EUR) na západním pobřeží pod vysokými skalními útesy. Název Limone je odvozen od citronů, které se zde dodnes pěstují. Jejich obří plody se občas objeví i na českém trhu. V obci se vyrábí olivový olej, citrusové sirupy, limoncello i víno. Přímo na krásné promenádě uvidíte volně rostoucí citronovníky, olivovníky, agáve, oleandry i palmy. 

Dojezd na ubytování do 4* hotelu nedaleko Verony.

3.den:  

Po bufetové snídani dopoledne jižní strana jezera Lago di Garda – „perla Gardy“ Sirmione – 4 km dlouhý úzký poloostrov s překrásnými plážemi, horký sirný pramen Boiola v jezeře (330 m od břehu, v hloubce 19 metrů a s teplotou 69°C, i u jeho vývěru staví výletní čluny) či největší římská vila na sever od Říma – Grotte di Catullo (vila byla vystavěna v období od 1. století př.n.l. do 1. století našeho letopočtu a patřila římskému básníkovi Catullovi, vlastní vila měla rozměry 230 m x 105 m, celý římský areál se rozkládá na ploše 2 hektarů), Scaligerský hrad – jím projdete do městečka, plavba rychlými motorovými čluny, koupání, relaxace. Navštívit lze i termální lázně, jejichž bazény využívají vodu jezerního pramene Boiola. 

Alternativně výlet busem – Zahradní park Sigurtá – oáza přírody na kopci kousek od Gardského jezera. V roce 2013 by vyhlášen jako nejkrásnější park Itálie a objevuje se i v seznamech nejkrásnějších světových zahrad. 600 tisíc m2. V cca 13 hodin přejezd do Verony – prohlídka města a volno před operou. V cca 21 hodin – NABUCCO nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně. 

Po skončení představení (lehce po půlnoci) noční transfer do ČR.

4.den: 

Návrat do Prahy kolem poledne (ostatní místa s časovým odstupem).

 

 

 

Nabucco - je název opery Giuseppe Verdiho z roku 1842. Autorem libreta je Temistocle Solera. Název opery vznikl zkrácením jména biblické postavy - krále Nebukadnesara II.

 

Trubadůr - (v originále Il trovatore) je opera Giuseppe Verdiho z roku 1853 o 4 jednáních. Autory libreta jsou Salvatore Cammarano a Leone Emmanuele Bardare podle předlohy Antonia García Gutiérreze.

 

Aida - opera  Giuseppe Verdiho o 4 jednáních z roku 1871 (Káhira) provedená podle prvního uvedení ve Veroně roku 1913. 

Libreto napsal Antonio Ghislanzoni podle příběhu poskytnutého egyptologem Augustem Mariettem.

>>>>zpět na termíny

>>>>zpět na program

 

Cena:     6.500 Kč     

Cena zahrnuje: 

dopravu, 1 x nocleh v hotelu 4* ve Veroně s bufetovou snídaní, 

vstupenku na představení (nečíslované sektory), 

průvodce, 

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Příplatky:

jednolůžkový pokoj  +1.200 Kč

Večeře +500 Kč
kompletní pojištění Allianz (ptejte se v kanceláři).

Slevy za včasnou rezervaci:

Nástupní místa:

Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, dále podle prvního prodeje buď Kolín či Chlumec nad Cidlinou a Poděbrady, Praha, Beroun, Plzeň.

Zahradní park Sigurtá

 

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

 • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

 • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

 • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

 • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Itálie Italy Verona Arena NABUCCO Carmen Aida Sirmione Lago di Garda 

Giuseppe Verdi Milán Giacomo Puccini
Gioacchino Rossini Richard Wagner Georges Bizet Plácido Domingo José Carreras