Zpět na:   POZNÁVACÍ LETECKY   POZNÁVACÍ VLAKEM   POZNÁVACÍ BUSEM   JEDNODENNÍ    /šedé nemají platný termín/       Kontakt  

další poznávací:  BERLÍN vlakem    Víkend v NP Berchtesgaden   PERLY PORTUGALSKA  MNICHOV A REGENSBURG vlakem  Tatranská Lomnice vlakem

MNICHOV vlakem  Vídeň vlakem    Výstava orchidejí Berlin a zámecký park Pillnitz    Lázně Bükfürdö   Víkend ve Vídni   Vídeň a Schönbrunn   Víkendová Wroclaw   

Poklady a skvosty PELOPONÉSU   Ženeva a Savojské Alpy    Okruh Švýcarskem    To NEJ z Rakouska    Tatranské panorama vlakem    KRÉTA_historická   ŘECKO, ANTICKÉ PAMÁTKY   OKRUH LYKIÍ   PERLY ISTANBULU A KAPPADOKIE  PORTUGALSKO A PAMÁTKY UNESCO II   GDAŇSK MALBORK SOPOTY vlakem   Budapešť + Györ_B

- - -

 

 

TURECKO - není členem EU (měna TURECKÁ LIRA)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

logotyp

 

OKRUH  LYKIÍ  S  KOUPÁNÍM  2023

A S HOTELY 4*

KULTURA A RELAX

LETECKY

 

 

  REZERVOVAT 

OKRUH  LYKIÍ -  travertinové PAMUKKALE

 

Tento zájezd nabízí ideální kombinaci odpočinku s poznáváním přírodních i historických krás Turecka a kulturu obyvatel této země. Společně navštívíme antická města Phaselis, Afrodisias, Hierapolis a věhlasný Ephesus. Užijeme si také koupání v křišťálově čistých vodách mořských zátok v oblasti Kemer či v termálních lázních v Pamukkale. V neposlední řadě v zázemích 4* hotelů zrelaxujeme.

 

OKRUH LYKIÍ - plánovaný program:


1. den: Přílet do Antalye

Po přivítaní na letišti v Antalyi bude následovat transfer do hotelu v oblasti Turecké riviéry, konkrétně v Antalyi. Následovat bude ubytování a informační schůzka s našim průvodcem, během které se dozvíme podrobnosti o programu zájezdu. Přenocování a večeře ve 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry – Antalya
Pozn.: V případě pozdního příletu se večeře nekoná, případně může být nahrazena balíčkem.

2. den: Antické město Phaselis, Plavba lodí s oběděm, koupání

Po snídani začne naše poznávací cesta, která bude plná jedinečných zážitků a okamžiků. Nejprve se dnes vydáme na celodenní výlet do antického města Phaselis. Jedná se o pozůstatky řeckořímského města, které se nachází v působivém lese a leží nedaleko města Kemer. Nejpůsobivější jsou v Phaselisu určitě zbytky akvaduktu nebo amfiteátr. Po prozkoumání se vydáme na výlet lodí, která popluje z Kemeru zpět do Antalye. V průběhu plavby si dámě oběd a budeme mít možnost obdivovat nádherná panoramata. Samozřejmostí dnes na závěr dne bude možnost koupání na nádherných zátokách v Antalyi.
Přenocování a večeře v 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry – Antalya

3. den: Antické město Afrodisias, Kusadasi

Den zahájíme snídaní a přesuneme se dnes do našeho nového hotelu, který se bude nacházet v Kusadasi. V průběhu cesty nebudeme ale samozřejmě ochuzeni o zajímavé místo, které stojí za návštěvu. V našem případě se bude jednat o antické město Afrodisias. Toto město patří k nejkrásnějším antickým lokalitám v celém Turecku, ne-li tomu zcela nejkrásnějšímu. K vidění bude Chrám bohyně Afrodité, Tetrapylon (architektonický útvar tvořený čtyřmi branami) nebo divadlo, nacházející se na východním svahu akropole. Jeho hlediště mohlo pojmout až 10 tisíc diváků a vznik divadla se datuje do roku 27 před naším letopočtem. Za zajímavost stojí, že v roce 200 bylo uzpůsobeno pro gladiátorské zápasy. Při našem poznávaní nezapomene ani na Hadriánovy lázně a stadion, který patří k nejzachovalejším antickým stavbám svého druhu v Turecku. Je 262 metry dlouhý, 59 metrů široký a svého času dokázal pojmout až 50 tisíc diváků.
Po skončení prohlídky se vydáme na cestu do Kusadasi. Po cestě se nám naskytnou nádherné výhledy na údolí a řeku. Ubytování v novém hotelu a volný čas.
Přenocování a večeře v min. 4* hotelu v oblasti Kusadasi.

4. den: Efes, vesnička Sirince

Dnes se vydáme do nejlépe zachovalého antického města - Ephesus. Antické město Efez bylo se svými bezmála 300000 obyvateli, tedy jako dnešní Ostrava, jedno z největších měst antické doby a hlavním městem Malé Asie. Nachází se zde největší množství vykopávek v celém Turecku a pyšní se jedním ze sedmi starověkých divů světa - Artemidiným chrámem. V celém areálu se nachází více jak 150 zajímavých míst a určitě nevynecháme ty nejvýznamnější. Mezi ně patří mj. již zmiňovaný Artimedin chrám, Celsova knihovna, Hadrianův chrám nebo divadlo.
Poté co dokončíme prohlídku se vydáme do malebné vesničky Sirince, která je známá především díky velkým ovocným plantážím, úzkým uličkám a domkům se stejnou architekturou. Leží u městečka Selçuk (které se proslavilo nálezy starověkého Efesu včetně Artemidina chrámu a tzv. Jeskyně sedmispáčů) v hornaté krajině s kopci o výšce přes 700 metrů. Vesnička je známá především díky ovocným vínům (např. jablečné, malinové, ostružinové, třešňové, jahodové, broskvové nebo melounové víno). Všechna vína budeme mít možnost zakoupit i jako suvenýr.
Přenocování a večeře v min. 4* hotelu v oblasti Kusadasi.

5. den: Pammukale + Hierapolis

Pátý den zahájíme opětovně snídaní a dnes máme na programu návštěvu jedné z perel Turecka, konkrétně návštěvu Pamukkale. Tento jedinečný zážitek bude navíc umocněný přespáním v místním termálním hotelu.
Sněhobílé vápencové kaskádovité terasy s modrými jezírky Pamukkale, můžeme bez ostychu nazvat jedním ze zázraků přírody. Vznikly působením stékající minerální vody, která se usazuje na skále v místě tektonického zlomu. Příroda vytváří termální prameny Pamukkale už 14 tisíc let a od roku 1988 jsou zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Stejně úchvatné je navazující město Hierapolis, proslavené jako lázeňské centrum starověku. Nachází se v těsném sousedství vápencových teras a vzniklo ve 2. století př. n. l.
Užijeme si zde termální bazénky, nádherné výhledy a určitě doporučujeme i výlet horkovzdušným balónem (extra – mimo programový balíček).
Přenocování a večeře v min. 4* termálním hotelu v Pammukale

6. den: Návrat zpět na tureckou riviéru, Manufaktura s koberci, Antalya

Po snídaní nás čeká cesta pohořím Taurus a návrat zpět na Tureckou riviéru. V průběhu cesty si uděláme zastávku v typické orientální tkalcovně koberců (prohlídka dílny, podrobný výklad o procesu ručního tkaní koberců, prohlídka koberců s možností nákupu). Ubytování v hotelu, volný čas.
Přenocování a večeře v 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry – Antalya

7. DEN: Celodenní prohlídka Antalye
Po snídaní nás čeká prohlídka starého města v Antalyi, malebného přístavu, hodinové věže a prohlídka symbolu města Antalya - minaretu (Yivli minare). Neopomene samozřejmě ani místní vodopády Karpuzkaldiran. Během dne navštívíme ještě šperkařské centrum (prohlídka centra spojená s výkladem, možnost nákupu) a navštívíme i centrum s koženou módou (módní přehlídka, možnost nákupů). Po návratu zpět na hotel volný čas.
Přenocování a večeře v 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry – Antalya

8. DEN: Odlet zpět do ČR
Tento den se bohužel budeme muset rozloučit a čeká na Vás transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do Prahy. Přejeme Vám mnoho šťastných zážitků.

 

 

OKRUH LYKIÍ S KOUPÁNÍM 2023

TERMÍN

HOTEL ***

(klikni pro info)

Poznámka
   Od - Do     dnů/nocí strava sleva akční cena po slevě jednolůžkový pokoj
02.06.2023 09.06.2023 8 / 7 Polopenze 52% 11 980 Kč 17 980 Kč  
09.06.2023 16.06.2023 8 / 7 Polopenze 52% 11 980 Kč 17 980 Kč
16.06.2023 23.06.2023 8 / 7 Polopenze 52% 11 980 Kč 17 980 Kč  
 

Cena zahrnuje:
- Leteckou dopravu Praha - Antalya – Praha (lety mohou být operovány s přestupem)
- Letištní a bezpečnostní taxy vč. paliva
- Ubytování na 7 nocí v 4* hotelech místní kategorizace v oblastech Turecká riviéra, Kusadasi a Pammukale (4 noci Antalya, 2 noci Kusadasi a 1 noc v Pammukkale)
- Polopenzi (snídaně+večeře)
- Transfery mezi jednotlivými hotely a letišti moderními autobusy
- Ubytovací a turistické taxy
- Služby českého delegáta
- Pojištění zájezdu ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje:
- Vstupy do navštívených objektů a památek, transfery k památkám a objektům a odborný výklad průvodce
- Využití autobusu v rámci celodenních výletů
- Spropitné
- Obědy a nápoje během jídel
- Programový balíček
- Extra výlet (Vyhlídkový let balónem v Pammukale)
- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu

 

Ubytování:

hotel "no name" kategorie min. 4* v Antalyi, 4* v Kusadasi a 4* v Pamukkale
K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV, klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplatku). Většina pokojů i s balkonem nebo terasou.
Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky.

Stravování:

Polopenze (snídaně a večeře)

Poznámky:

- Počet dětí u poznávacích zájezdů je omezen. Zájezd není vhodný pro děti pod 7 let. Děti jsou na vyžádání u CK.
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
- Konkrétní jména hotelů jsou upřesněna na místě delegátem. Fotografie ubytování u nabídky jsou ilustrační.
- Transfer na jednotlivé výlety a památky + výklad průvodce během výletů není zahrnutý v ceně zájezdu. Transfer, vstup a výklad průvodce je obsažen v programovém balíčku.
- Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od našeho delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky.
- Ubytování je zajištěno v minimálně 4* hotelech místní kategorizace
- KLIENTI MOHOU POUZE VYCESTOVAT S PASEM PLATNÝM 6 MĚSÍCŮ PO ODLETU Z TURECKA.
- Dle požadavku je možné prodloužit pobyt v hotelu.

Služby za poplatek:

- Komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu a covidu za částku 1190,-Kč/os.
- Fakultativní příplatky, výlety a služby (možnost dokoupení u delegátů na místě)
Fakultativní služby (možnost přiobjednat na místě u delegáta):
Programový balíček za 269,- Eur, který obsahuje:
- 2. den: Antické město Phaselis, Plavba lodí v Kemeru, koupání
- 3. den: Antické město Afrodisias, Kusadasi
- 4. den: Efes, vesnička Sirince
- 5. den: Pammukale + Hierapolis
- 6. den: Návrat zpět na tureckou riviéru, Manufaktura s koberci, Antalya
- 7. den: Celodenní prohlídka Antalye
- Obědy během výletů (bez nápojů-extra)
- Odborný výklad v rámci výletů česky hovořícího průvodce
Možnost dalších fakultativních výletů - EXTRA VÝLETY nezahrnuté v programovém balíčku:
- Vyhlídkový let balónem nad Pamukkale - naskytnou se Vám spektakulární výhledy na krajinu, města, pohoří i údolí (cca 220€/os. Výlet je operován za předpokladu kladných povětrnostních podmínek a dostupnosti).

>>>>ZPĚT nahoru

Efes Cleopatra Antique Thermal Pool Hadrianova brána

PŘES NÁS SE SLEVOU

GO parking se slevou

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Fly s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

Hierapolis Antalya Ephesus Kusadasi Afrodisias Phaselis Sirince Pamukkale Karpuzkaldiran Artemidin chrám
turecko šíša vodní dýmka nargile akvadukt aquadukt ayran kuzušiš döner kebab kebap sex drinkingtour hammam turecké lázně
turkish bath bazar nákupní nákupy topkapi minaret atatürk atatyrk mustafa kemal turecká lira kebabtour balón 2023