Zpět na poznávací    Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_S  Atény_S  Barcelona  Bejrút  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Florencie_S  Istanbul_R   Istanbul_S   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_A   Lisabon_B  Lisabon S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_B    Paříž_R   Petrohrad_BEN   Petrohrad_klenot_R   Petrohrad+Moskva   Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Velikonoce v Tatrách S

 

ŠPANĚLSKO - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

Adventní víkend BARCELONĚ

Letecky s autobusovým okruhem po městě

 

PRODLOUŽENÝ VÍKEND (3 noci)

LETECKY

 

7.12.2017-10.12.2017

BARCELONA 2017

Sagrada Familia

Barcelona - hlavní město Katalánska, je s téměř 1, 8 mil. obyvatel druhé největší město Španělska. Největší rozkvět zaznamenala ve středověku, kdy patřila k nejvýznamnějším obchodním přístavům ve Středomoří. S objevením Ameriky však díky přiznání monopolních práv na obchod se zámořskými koloniemi Seville a Cádizu tuto pozici ztratila. Přesto si v tomto, pro ni nepříznivém, období dokázala udržet nezávislost na královské moci. Městské záležitosti stále řídila na přísně demokratických principech stočlenná městská rada (Consell de Cent), vláda Katalánska byla stále ještě v rukou Generalitat. Barcelona je dnes moderní velkoměsto, které je nejvýznamnějším španělským přístavem a největším obchodním a průmyslovým centrem země.

S tímto zájezdem se přeneseme ze středoevropské zimy do teplejšího podnebí, kde si užijeme krásné procházky a to hlavně v podvečer, kdy se Barri Gótic rozsvítí a uličky září krásnou vánoční výzdobou. Barcelona je opravdovým drahokamem na španělském pobřeží Středozemního moře. Bohatá historie a dynamická současnost tvoří z metropole Katalánska a zároveň druhého největšího města Španělského království jedno z turisticky nejpřitažlivějších míst celého evropského kontinentu. Je až s podivem, kolik rozmanitých pozoruhodností dokáže tento kouzelný přístav nabídnout – architektonické památky, významné světské i církevní stavby A. Gaudího (UNESCO) a další. V době adventu se stánky na vánočních trzích zaplní postavičkami v charakteristickém podřepu s obnaženým pozadím. Říká se jim „caganers“, mají dlouhou historii a neobejde se bez nich žádný katalánský betlém. Rovněž uvidíme postavičky se dvěma nebo čtyřmi nohami s malovanou tváří a červeným kloboukem, nazývaný barretina. To je Tióde Nadal – symbolická postava staré katalánské vánoční tradice. Tió přijde do domu již 8. prosince a zůstane zde do Štědrého dne. Každý den se musí krmit a přikrývat. Na štědrý den děti požádají Tió o dárky, který je poté přinese.

 

Adventní víkend v BARCELONĚ 2017 - Program zájezdu:

1. den

přílet do Barcelony, autobusový okruh po městě: stadion FC Barcelony CAMP NOU – největší evropský fotbalový stadion pro 100 000 diváků, Park GÜELL od Antonia Gaudího, odkud se nabízí krásné vyhlídky na město. Park je jedním z nejkrásnějších v Barceloně. Z parku odjedeme do oblasti chrámu Sagrada Familia, dále do luxusní ulice Passeig de Grácia, kde uvidíme známé Gaudího domy Casa Milá a Casa Batlló. Z náměstí Plaza Catalunya s krásnými fontánami se projedeme kolem staré university na Plaza Espanya – Španělské náměstí, kde se nachází bývalá býčí aréna – dnes nákupní centrum. Poté odjedeme k olympijskému stadionu, kde se konala v roce 1992 olympiáda, která Barcelonu proslavila. Z kopce Montjuic uvidíme krásné vyhlídky na město. Poslední část okružní jízdy bude projížďka kolem pobřeží, ke sloupu Kryštofa Kolumba až k Port Olimpic – olympijskému přístavu. Po ukončení okružní jízdy odjedeme do hotelu, kde se ubytujeme. Večer navštívíme jeden z nejkrásnějších vánočních trhů – Santa Llúcia, který se nachází přímo před katedrálou v Barceloně.

2. den

po snídani bude následovat prohlídka známé rozestavěné katedrály Sagrada Familia, která patří architektonicky k nejzajímavějším stavbám ve městě a kterou můžeme navštívit. Interiéry jsou již hotové a exteriéry se stále dokončují ve stylu Antonia Gaudího. Na názorných příkladech uvidíme obyčejné věci z přírody, které můžeme běžně vidět venku, ale staly se neobyčejnými až tehdy, kdy je Gaudí zhmotnil jako ozdoby tohoto chrámu. Pokračovat budeme do středu ulice La Rambla k nejlépe zásobované tržnici La Boqueria – pastva pro oči a kde si můžeme vychutnat oběd. Po přestávce na oběd se projdeme starou gotickou částí města Barri Gótic, kde se nachází židovské město, krásná zákoutí a hlavní městská katedrála Svaté Eulálie, kterou můžeme navštívit. Dále dojdeme do čtvrti Barceloneta k moři na případný drink. Poté nás čeká návštěva dalšího vánočního trhu. Večer návrat do hotelu.

3. den

po snídani odjedeme na Španělské náměstí. Prohlédneme si nádherný skanzen všech architektonických stylů španělských autonomních oblastí v místě, které se jmenuje Poble Espanyol – neboli Španělská vesnice, kde se nachází 116 krásných staveb a domků z různých koutů Španělska. Po procházce areálem, kde se dozvíme mnoho zajímavostí o životě v dalších částech této velké země budeme mít individuální volno nebo dle přání další prohlídky s průvodcem – návštěva dalších památek, muzeí, vánočních trhů apod. 

4. den

po snídani individuální volno, poté transfer na letiště, odlet do Prahy.

  REZERVOVAT 

Eurovíkend v BARCELONĚ 2017

EUROVÍKEND Cena již obsahuje všechny povinné poplatky včetně letištních

a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

TERMÍN

#

nocí

*

čas

**

Hotel

***

cena

****

stav

poznámka

Od Do

2 0 1 7

*     předběžný čas odletu


**   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu


***  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby - mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj a služby na vyžádání (např. připojištění)


**** stav nabídky:

 R  - možno rezervovat 

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

07.12. 10.12. 3 --:--/--:-- Hotel Tres Torres*** 7.990,-  D 
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             

PŘES NÁS SE SLEVOU

Objednejte GOparking

Cena obsahuje: 

pravidelnou leteckou dopravu Praha-Barcelona-Praha, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, emisní příplatek, 

poznávací autobusový okruh po městě, 

3x ubytování v hotelu s bufetovou snídaní, 

odborného průvodce po celou dobu pobytu, 

služby dle programu, 

povinné pojištění zájezdu pro případ úpadku CK 

V ceně nejsou zahrnuty vstupy do jednotlivých památek.

Cena neobsahuje:

vstupy do jednotlivých objektů

Příplatky :

za jednolůžkový pokoj 3.770 Kč

Upozornění: Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

Komplexní pojištění

(více informací k pojištění obdržíte v kanceláři včetně nabídky lepšího pojištění)

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

 

Hotel Tres Torres***

www.atiramhotels.com/hotel-tres-torres-atiram/

Ubytování: hotel***
C. Calatrava 32, 08017 Barcelona

 

umístěn v barcelonské čtvrti Sarria, pouhých 350 metrů od stanice metra Tres Torres, cca 15 minut od centra. Je to v jedné z nejlepších obytných čtvrtí v Barceloně, vedle významných obchodních a rekreačních míst na bulváru Diagonal Avenue 

(s důrazem na nákupní střediska L'Illa Diagonal a Pedralbes Centre).

Tres Torres

Pokoje: Hotel nabízí pěkné pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením. Moderní pokoje s příslušenstvím a s výhledem na město. Jsou klimatizované a mají dřevěné podlahy, SAT-TV, trezor, minibar, fén.

Stravování: bufetová snídaně

 

Příplatek za jednolůžkový pokoj 3.770 Kč

Jednolůžkové pokoje jsou vždy na vyžádání.

 
Tres Torres

 

Zpět na poznávací    Zpět na EUROvíkendy      Zpět na Adventní zájezdy      Kontakt              další eurovíkendy:              /šedé nemají platný termín/

Amsterdam a okolí  Amsterdam_S  Atény_S  Barcelona  Bejrút  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Drážďany(vlak)  Florencie_B  Florencie_S  Istanbul_R   Istanbul_S   Londýn_B  Londýn_R  Lisabon_A   Lisabon_B  Lisabon S   Miláno_R   Neapol_S   Paříž_B    Paříž_R   Petrohrad_BEN   Petrohrad_klenot_R   Petrohrad+Moskva   Zimní Petrohrad_2020   Zimní Petrohrad_2021   Řím_S  Řím_B   Istanbul_T   Istanbul_FESTIVAL tulipánů    Ženeva_EURODEN   Ženeva_EUROWEEKEND     Amsterdam, Rotterdam a Floriade 2022   Velikonoce v Tatrách S

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Equa bank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.)

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Espaňa euroweekend Costa Brava flamenco Catalunia Madrid Monserat Montserrat Gaudí torre Agbar 

Španělsko eurovíkend eurovíkendy Katalánie Güell park Montjuïc Tibidabo

monatour fischer čedok firo travelservice rekrea olympijská Barcelona

korida toreádor kosta bráva flemengo flamenko flamenco alkazar flamengo