Sněhobílé JaponskoJaponsko je nádherné v každém ročním období. Něžné květy sakur je krášlí na jaře, pestré barvy květin v létě a zlatorudé listy stromů na podzim. Nyní vám nabízíme jedinečnou příležitost poznat i Japonsko bílé, tedy zimní, kdy zažijete křišťálově čistý vzduch, melancholickou ztichlou krajinu pod dokonale bílým sněhem a také zmrzlá jezera a moře. Na naší cestě navštívíme pyšné město řemesel Kanazawu s jednou z nejslavnějších japonských zahrad Kenrokuen, která bude nyní v zimním hávu. Nevynecháme slavné olympijské Nagano, jeden z nekrásnějších japonských hradů Macumoto a vykoupeme se v horkých pramenech Jamanouči, které milují i místní divoké opice. Přejedeme nejnovější tratí šinkansenu na nejsevernější ostrov Japonska Hokkaidó, kde nás čeká také kdysi olympijské Sapporo – přátelské velkoměsto plné skvělého jídla a pití – a jeho slavný Sněhový festival. Navštívíme romantické rybářské městečko Otaru, kde lze ochutnat možná nejlepší suši na světě. Proplujeme lodí mezi driftujícími ledy a v Širetoko, přírodní rezervaci UNESCO, se projdeme po zamrzlém moři a při troše štěstí vyfotíme i slavné „tančící“ jeřáby tančó v národním parku Akan.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Tokio : přílet v podvečer; přejezd expresním vlakem do města a ubytování. 1. varianta: V zimním duchu – v lyžařském středisku Niseko , které je zatím na západě známé jen relativně malému počtu gurmánských lyžařů a snowboardistů. Podle mnohých je tu nejlepší prašan na světě a naprosto spolehlivé sněhové podmínky, nepřekvapivě skvělé zázemí služeb a vynikající jídlo , a jako bonus navíc večer pro zahřátí přírodní termální koupel . Kvalitní vybavení lze samozřejmě bez problému zapůjčit. 2. varianta: Na "jarním" ostrově Okinawa , které v tuto dobu nabízí odpočinek na pláži a koupání v moři pro lehce otužilé a především exotické mořské speciality . Pobyt lze zpetřit výlety – město Naha, skvělé okinawské akvárium , rybářský trh , zahrady Šikina, ruiny hradů Nakagusuku a Nakidžin a řada památek spojených s boji druhé světové války. Kontaktujte prosím naši prodejní kancelář – sestavíme a naceníme Vám prodloužení cesty dle Vašeho přání a preferencí.
3. den: okio – Kanazawa : přejezd slavným expresem šinkansen do Kanazawy – jedna z nejslavnějších japonských zahrad Kenrokuen pod sněhem , zimní melancholická nálada v tradiční čtvrti gejš Higašičaja, tržiště Ómičó – jedno z nejzajímavějších v Japonsku.
4. den: Kanazawa – Nagano : ranní cesta šinkansenem do centra Japonských Alp , horského Nagana – nádherný chrám Zenkódži ; zastavení u památníku Zimních olympijských her z r. 1998, na kterých slavilo naše hokejové mužstvo jeden ze svých největších úspěchů; muzeum umění Šinano.
5. den: Nagano – Jamanouči : celodenní výlet do oblasti Jamanouči, která je díky geotermální aktivitě bohatá na vřídla – návštěva Opičího parku , který proslavily divoké opice koupajících se v horkých pramenech ; i my se necháme inspirovat a užijeme si koupel v jednom z mnoha místních tradičních onsenů .
6. den: Nagano – Macumoto : celodenní výlet do Macumota – původně dochovaný stejnojmenný hrad (přezdívaný Vraní hrad ), proslavený černou věží , tentokrát cudně schovanou pod bílou sněhovou čepicí , procházka historickou čtvrtí obchodníků Nakamači, muzeum slavných japonských dřevořezeb ; večerní návrat šinkansenem do Tokia.
7. den: okio – Hakodate : šinkansenem na severní japonský ostrov Hokkaidó – během čtyř hodin ujedeme téměř tisíc kilometrů a užijeme si proměnlivou scenérii severní poloviny o. Honšú ; odpoledne procházka půvabným přístavním městem Hakodate – historická čtvrť Motomači, cihlové budovy přístavu se skvělými restauracemi zaměřenými na ryby a mořské plody ; vyjedeme lanovkou na horu Hakodate a pokocháme se výhledem na krásně osvětlené noční město .
8. den: Hakodate – Sapporo : přejezd superexpresem do hl. města nejsevernějšího japonského ostrova, kde každou zimu napadne v průměru 5 metrů sněhu – procházka centrem města s historickou hodinovou věží, starou radnicí a zábavní čtvrtí Susukino, druhou největší v Japonsku; večer fakultativně místní jehněčí specialita na grilu zvaná „Čingischán“.
9. den: Sapporo – Otaru : celodenní výlet do malebného přístavního města s festivalem tzv. Cestičkových světýlek – historické centrum osvětlené malými světýlky, romantický vodní kanál , tradiční sklářská výroba; svěží mořský vzduch a možná nejlepší suši na světě .
10. den: Sapporo – Abaširi : přesun letadlem a vlakem do rybářského města ; jedinečný výlet malými "ledoborci" po Ochotském moři za ledovými krami , které jsou zdejší slavnou atrakcí – přímo z paluby lodi budeme moci sledovat nespočetné ledové bloky driftující od ústí Amuru k břehům Hokkaida.
11. den: Abaširi – Kuširo – Širetoko: přejezd místním vlakem do NP Akan , kde při troše štěstí uvidíme – a fotografové vyfotí – slavné "tančící" jeřáby mandžuské (v Japonsku zvané tančó ).
12. den: Širetoko : den v přírodní rezervaci chráněné UNESCO – krátké procházky parkem, zmrzlý vodopád Furepe, zamrzající moře a na závěr pro zahřátí koupel v místním horkém vřídle – onsenu.
13. den: Širetoko – Sapporo : dopoledne vlakem a letecký návrat do Sappora, kde navštívíme slavný sněhový festival Juki Macuri ; večer volno na nákupy či posezení u sklenice vyhlášeného místního piva Sapporo v tomto uvolněném velkoměstě plném obchodů, skvělého jídla a zábavy .
14. den: Sapporo – Praha: rozloučení se Sapporem a odlet (přes Tokio či Ósaku) do Prahy; přílet domů týž den večer. INDIVIDUÁLNÍ PRODLOUŽENÍ – 2 VARIANTY: (více informací v kanceláři)

leden 2020

28.01. - 10.02.20 úterý - pondělí
snídaně letecky (Praha)
108 800 Kč
cena za 14 dní (13 nocí)
(TourOperátor: CHINA TOURS, s. r. o.)

Cena zahrnuje

  • letenka Praha–Tokio–Praha (vč. všech poplatků)
  • 3x přelet (Tokio–Sapporo a Sapporo–Abaširi a zpět)
  • šinkanseny a příměstské vlaky
  • MHD / metro / taxi ve velkých městech
  • lanovky a trajekty
  • 12x hotel *** a 1x tradiční rjokan – vždy se snídaní
  • vstupné do památkových objektů a NP dle programu
  • český japonsky hovořící průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

  • jednolůžkový pokoj – 9980 Kč