ZPĚT NA:    Hlavní MENU     POBYTOVÉ     POZNÁVACÍ  BUSEM     POZNÁVACÍ  VLAKEM     POZNÁVACÍ  LETECKY     JEDNODENNÍ     Kontakt

Zpět    Kontakt

další tématická MENU:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT   SENIOR+   PLAVBY   EUROVÍKENDY

Zpět                                                                                                                                                                                  /šedé nemají platný termín/

další s kulturou:  AIDA v Arena di Verona   AIDA v Arena di Verona  2noci   Vídeň vlakem s průvodcem   Velikonoční Vídeň   Po stopách SANTINIHO   Berlín vlakem s průvodcem   

Vídeňská filharmonie a Schönbrunn   Jarní_berlínské_výsatvy   Dvě země a jedno umění_S

- - -

ITÁLIE - člen EU, člen EMU (měna EURO)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

MĚSTA UNESCO, TERMÁLNÍ LÁZNĚ

a OPERA VE VERONSKÉ ARÉNĚ 2024

 logo

101. ročník největšího operního festivalu na světě

dvě noci v hotelu

Nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně s až 400 pěvci, herci a komparsisty na jevišti pod širým letním italským nebem. 

Sólisté z top operních scén vč. La Scaly. Dva dny příjemného a osvěžujícího programu u jednoho z nejkrásnějších alpských jezer Lago di Garda, jehož jižní část se rozlévá do roviny a nabízí překrásné koupání a jehož severní část je dramaticky vklíněna do skalních stěn hor (výjezd unikátní otočnou lanovkou), Čeká vás koupání, výlet do hor, plavba rychlými motorovými čluny kolem poloostrova Sirmione s největší římskou vilou severně od Říma či s vilou, kde trávila léta pěvkyně Maria Callas, a s horkým pramenem v jezeře či se Scaligerským hradem, kterým také na lodi proplujete. Malebná městečka, rybářské přístavy, hrady, pevnosti, citrusové háje, palmy a hory… Na programu je Verdiho Aida. 

 

 NOVINKA

 

TERMÍN

Cena dospělý

Akce

Poznámka

04.07.-08.07.2024

5 / 2

ZRUŠENO   Aida

Dětské ceny u tohoto zájezdu nejsou.

Hudební Itálie - VERONA

AIDA

 

OPERA VE VERONSKÉ ARÉNĚ 2024 (dvě noci) - program zájezdu:

1.den: 

Odjezd z Prahy v cca 20 hodin (další odjezdová místa: Benešov, Vlašim, Tábor, České Budějovice). Noční transfer přes Rakousko do Itálie.

2.den: 

PADOVA (UNESCO): prohlídka historického města, kterému se říká město sv. Antonína. Nejstarší univerzita v Itálii a jedna z nejstarších na světě. Nejstarší botanická zahrada na světě. Bazilika sv. Antonína je jedním z největších italských chrámů. Přilehlé rajské dvory ve františkánském klášteře jsou volně přístupné. Středověký soudní palác s renesančními galeriemi ukrývá zasedací síň s délkou 81 metrů, šířkou 27 metrů a výškou 24 metrů. Na stěnách jsou fresky z 15. století. Jezdecká socha od Donatella. Barokní dóm s freskami. Kaple Scovegni: výzdobou byl pověřen Giotto – 38 výjevů ze života Krista z let 1304 – 1306. Jedno z největších náměstí na světě, paláce, měšťanské domy s arkádami, desítky kostelů či středověká gotická věž. 

Ubytování v oblasti v hotelu 3*.

3.den:  

Po bufetové snídani prohlídka historického města VICENZA (UNESCO) s památkami architekta Palladia. Středověká radnice Basilicia Palladiana z 13. století. 82 m vysoká věž Torre Bissara z 12. století či loggia del Capitano. Hlavní památkou je divadlo Teatro Olimpico, nejstarší zastřešené divadlo od architekta Palladia z let 1580 – 1583, skvost renesanční architektury. Světoznámé jsou vily od Palladia v okolí města. Neslavnější La Rotondu navštívíme. Městečko Marostica má na historickém náměstí obří šachovnici, kde jednou za dva roky hrají hru místo figur živí lidé. Jedno z nejkrásnějších měst Benátska má na kopci částečně zachované opevnění. Hrad s výhledem. Hradby mají délku asi 1,8 km a jsou vybaveny čtyřmi branami a několika věžemi. Na hradbách je možné procházet se po camminamento di ronda, původní cestě pro stráže, která nabízí krásné pohledy na město i na přilehlé kopce. 

Ubytování v oblasti v hotelu 3*.
4.den:  

Po bufetové snídani vás dopoledne čeká relaxace v termálních lázních Aquardens (největší areál termálních bazénů v Itálii) na ploše 110.000 m2 s vodní plochou venku i uvnitř (celkem 5.200 m2 léčivé termální vody). Užijte si relaxaci před večerním představením. 3 vodní bary, 220 hydromásážních stanovišť. Celkem 14 bazénů vč. dlouhé řeky s termální vodou. V cca 14.30 hodin přejezd do VERONY (UNESCO) – lehčí prohlídka města a volno před operou. Středověké paláce, balkon Julie (vstupné), Scaligerský hrad, památky římské, románské, gotické, renesanční,…Nejlepší je ale udělat si před představením klidnou procházku, někde posedět na zahrádce s kávou či sklenkou vína. Tak to po sto let dělají návštěvníci večerních představení v Aréně. Aréna o rozměrech 139 x 110 m byla dokončena za císaře Tiberia v roce 30 a je třetí největší na světě po římském Koloseu a po amfiteátru v Capui nedaleko Neapole. Aréna pojala téměř 30 tisíc diváků. 

V cca 21 hodin – AIDA: nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně. 

Po skončení představení (lehce po půlnoci) noční transfer do ČR.
5.den: 

Návrat do Prahy kolem poledne (ostatní místa s časovým odstupem).

 

Cena:      8.800 Kč

Cena zahrnuje: 

dopravu busem vč. poplatků za vjezd do měst a parkovného, 2 x nocleh
v hotelu kategorie 3* vč. bufetových snídaní a pobytových tax, služby průvodce,

vstupenku na představení (nečíslované sektory), 

pojištění zájezdu pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

ostatní vstupy (termální lázně, interiéry, muzea)

Příplatky:

kompletní pojištění Allianz (ptejte se v kanceláři).

Nástupní místa:

Praha, Beroun, Plzeň.

 

 

Aida - opera  Giuseppe Verdiho o 4 jednáních z roku 1871 (Káhira) provedená podle prvního uvedení ve Veroně roku 1913. 

Libreto napsal Antonio Ghislanzoni podle příběhu poskytnutého egyptologem Augustem Mariettem.

 

v minulých letech jsme navštívili:

Nabucco - je název opery Giuseppe Verdiho z roku 1842. Autorem libreta je Temistocle Solera. Název opery vznikl zkrácením jména biblické postavy - krále Nebukadnesara II.

 

Trubadůr - (v originále Il trovatore) je opera Giuseppe Verdiho z roku 1853 o 4 jednáních. Autory libreta jsou Salvatore Cammarano a Leone Emmanuele Bardare podle předlohy Antonia García Gutiérreze.

>>>>zpět na termíny

 

Zpět    Kontakt

další tématická MENU:   KVĚTINY   RELAX   TECHNIKA   UMĚNÍ A KULTURA   ADVENT   SENIOR+   PLAVBY   EUROVÍKENDY

ZPĚT NA:    Hlavní MENU     POBYTOVÉ     POZNÁVACÍ  BUSEM     POZNÁVACÍ  VLAKEM     POZNÁVACÍ  LETECKY     JEDNODENNÍ     Kontakt

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Radek Kredba - Cestovní agentura PERMON).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Krásy Gardského jezera Sirmione Riva del Garda Arco Malcesine plavba motorovým člunem kolem Sirmione lanovka na Monte Baldo koupání vodopády pohoda
Itálie Italy Verona Arena NABUCCO Carmen Aida Sirmione Lago di Garda Giuseppe Verdi Milán Giacomo Puccini
Gioacchino Rossini Richard Wagner Georges Bizet Plácido Domingo José Carreras