Zpět   Kontakt  další adventní:                                      /šedé nemají platný termín/                                                                                                       >>>> Adventní JEDNODENNÍ

Německo:  Advent ve středověkých městech Bavorska  Advent v Pasově  Advent v Salzburku a Berchtesgadenu   Sen v bílém    Advent v městečkách Harzu

Rakousko:  Zahájení adventních trhů v Salcburku   Advent v Salzburgu s čerty  Hallstatt a krampuslauf   Nejkrásnější tyrolský advent  Rakouská vánoční romance   

Jezerní advent v Solné Komoře   Advent v poutním Mariazellu a v Linci   POHODOVÝ VÍKEND V LINCI   Advent v Salzburku a Dachstein   Po stopách seriálu Doktor z hor

Adventní víkend ve Vídni   Advent v Ježíškově městě Štýru

ostatní:   Adventní WROCLAW   Adventní Krakow a slovenské Tatry    Advent v Budapešti vlakem   Západočeský advent   Advent na Moravě   Slovenský advent aneb Anděl na horách  

- - -

MAĎARSKO - člen EU (měna FORINT)

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

BUDAPEŠŤ - GYÖR

 

 3 - denní zájezd

 

Vydejte se s námi do Budapešti za vánoční atmosférou, památkami, termálními lázněmi. Čekají nás vánoční trhy s pestrou nabídkou dobrot i suvenýrů ve znamení tradic a folklóru. Kromě voňavých klobásek a dobrého vína ochutnáte takové speciality, jako je třeba bejgli - tradiční vánoční závin, plněný mákem nebo vlašskými ořechy. Víte, že známé bonbony salonky, které i v mnoha českých domácnostech zdobí vánoční stromeček, se ve velkém začaly vyrábět v 19. století právě v Maďarsku, kde jim říkají szaloncukor. 

Velmi oblíbené jsou i perníčky (mézeskalács), vanilkové rohlíčky (vaníliás kifli) i tradiční linecké cukroví (klasszikus linzer). V Maďarsku na slavnostní vánoční tabuli patří i různé kaštanové nebo marcipánové dortíčky, žerbó řezy (zserbó szelet) nebo išlské dortíčky (mandulás isler).

 

S tímto zájezdem navštívíme také Györ

město s tisíciletou historií a krásným barokním centrem.

 

Termín:

02.12. (Pá) - 04.12. (Ne) 2022

 

Cena:

3.990,-  Kč

Budapest

Györ

 

Ráb (Györ)

město s tisíciletou historií a krásným barokním centrem

 

Budapešť - široký proud řeky dělí dvoumiliónovou metropoli na hornatou část Buda a rovinatou Pest. Buda je plná zeleně a je zde také nejvyšší bod Budapešti, 526 m vysoká hora János. 

K nejelegantnějším nákupním čtvrtím Budapešti patří ulice Váci, Petőfi a náměstí Vörösmarty, které lákají k nákupům kvalitního vína, tradiční maďarské čabajky a strávení příjemného času k odpočinku. Na severním okraji tohoto obvodu se na náměstí Kossuth tyčí Parlament. Také světoznámé lázeňské procedury, termály a bázeny s minerální vodou přilákají každého návštěvníka.

 

 

 

BUDAPEŠŤ - GYÖR - program zájezdu:

1.den - odjezdy: odjezdy 06:00 hodin Praha, 07:30 Jihlava, 08:30 hodin Brno. 

V Maďarsku začneme prohlídkou starobylého Györu – města na soutoku tří řek. Projdeme se barokním centrem města s měšťanskými domy ze 17. až 19. století. Prohlédneme si hlavní zajímavosti města - náměstí Bécsi-Kaputér, tzv.Tabákový dům, lapidárium, jehož součástí je i historická knihovna s téměř 67 tisíci svazky, dále biskupský hrad a palác a bazilika sv. Štěpána ze 14. století. Projdeme i Královskou ulici s tzv. Napoleonovým domem, kde slavný generál strávil jednu noc po vítězství nad uherskou šlechtou v r. 1809. Prohlídku skončíme na hlavním náměstí města - Széchenyi. Zde se nachází benediktinský komplex sv. Ignáce z Loyoly i muzeum lékařství v historické lékárně. Na vánočním trhu můžeme ochutnat místní speciality. Poté budeme pokračovat do Budapešti, kde se ubytujeme a půjdeme na první prohlídku města. Při procházce po známých bulvárech (Andrássy nebo Bajcsy-Zsilinsky) pocítíme esprit tohoto středoevropského velkoměsta, které je nám blízké i společnou minulostí. 

2. den 

po snídani věnujeme celý den prohlídce Budapešti. Nejdříve pojedeme autobusem k Budínskému hradu, zhlédneme hrad Budín s gotickým chrámem sv. Matyáše, a blízkou vyhlídku Rybářská bašta. Budapešť vznikla spojením do té doby samostatných měst Buda, Óbuda a Pest (Budína, Starého Budína a Pešti) 17. listopadu 1783.

Čeká nás panoramatická projížďka autobusem a pak pěší okruh. Ten začneme na proslulé ulicí Váci, která patří výhradně chodcům a také luxusním obchodům, a dojdeme až k bazilice sv. Štěpána, patrona země. Na náměstí Vörösmarty tér se nachází Gerbcaud - jedna z nejproslulejších pešťských kaváren a cukráren s atmosférou c.a.k.monarchie. Odpoledne pokračujeme v další prohlídce Budapešti (Pešť a její centrum), kde byla uvedena do provozu první podzemní dráha na našem kontinentu (otevřená v r.1896) a okolí náměstí Hrdinů, kde stojí jedno z nejznámějších sousoší – Památník tisíciletí, vztyčený v r.1896 u příležitosti oslav tisícileté evropské historie maďarského národa. Dále uvidíme Parlament, který dominuje pešťskému nábřeží. Impozantní budova z přelomu 19. a 20. století je nejmohutnější maďarskou stavbou. Jsou zde uloženy uherské korunovační klenoty - žezlo, jablko, meč a svatoštěpánská koruna. K večeru navštívíme nasvícené vánoční trhy, uvidíme romantické dřevěné stánky s tradičními maďarskými dobrotami – paprikáš, pečené placky lepény s kysanou smetanou nebo slaninou, pečená husí stehna, klobásky a další. Kdo bude mít zájem, navštíví tržnici Vásárcsarnok pro potěšení oka i chutě.

3. den  

po snídani individuální volno, návrat do hotelu a poté vyjedeme busem na vrch Gellért. Zde stojí takzvaná Citadela, pevnost vybudována v polovině 19. století Habsburky – dnes vojenské muzeum. Z tohoto místa se nabízí krásný výhled na celé město. Prohlédneme si majestátní Sousoší svobody, které je složeno ze sochy řecké bohyně Niké posazené na vysokém podstavci dalších dvou soch, zobrazujících boj proti zlu a pokrok. V parku uvidíme Gellértův památník – sochu sv. Gellérta a půlkruhovou fontánu. Poté odjedeme do ČR. 

Plánovaný příjezd do Prahy je mezi 23:00 a 23:30 hod.

Doprava:             autokar (audio, video, občerstvení, klimatizace)

Ubytování:          RUBIN Wellness and Conference Hotel **** (www.hotelrubin.com) se nachází v budapešťské čtvrti Buda, přibližně 2,5 km od Citadely a hradní čtvrti. 

                            Pokoje s příslušenstvím, minibarem, SAT-TV, radiem, telefonem a s připojením Wi-Fi zdarma.

Termín:               2.12. - 4.12.2022

Cena:                   3.990 Kč

                             příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání 5.590 Kč

Cena 3. lůžko:     dítě 6-12 let 2.950 Kč, dítě do 5 let pouze doprava 1.400 Kč

Cena zahrnuje:   dopravu, 2x ubytování s bufetovou snídaní, využití hotelového wellness (2 400 m2-bazén, vířivka, sauna, solná-aromatická-parní kabina), odborného průvodce, prohlídky

                            dle programu, pojištění záruky v případě úpadku CK

Cena nezahrnuje:    vstupy do památek a lázní : lázně Széchenyi - cca 5 700 HUF - tj. cca 370 Kč ( 3-4 hodiny), lázně Géllert - cca 5 500 HUF - tj. cca 360 Kč ( 3-4 hodiny).

>>>> Zpět nahoru

 

Upozornění na cestování dětí do zahraničí po 26. červnu 2012:  

cestování dětí zapsaných v pasech rodičů do zahraničí již není možné. Děti mohou cestovat do zahraničí jen s vlastním cestovním dokladem (pasem nebo občanským průkazem). K vydání cestovního dokladu na úřadu s rozšířenou působností (žádost lze podat i na úřadě, kde nemá trvalý pobyt) je třeba předložit rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče. Fotografie se fotí na místě. Proto je při podání žádosti nutná přítomnost dítěte. Poplatek za cestovní pas je 100 Kč (platnost pasu je 5 let), za občanský průkaz 50 Kč (platnost OP je 5 let).

Nezapomeňte si zkontrolovat platnost cestovních dokladů (i po vstupu "do šengenu" je nutné u sebe mít platný doklad totožnosti)

Platnost OP pro cesty do EU si zkontrolujte ZDE: CESTOVNÍ DOKLADY

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Bena tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Dunaj Maďarsko buda pešť csarda klobásy čardáš katedrála svatého Martina Budín Michalská brána Maxmiliánova fontána Ganymedova fontána budapest Hudební akademie Aquincum muzeum Muzeum Kiscelli Andrássyho třída Matyášův chrám Sándorův palác lázně Rudas klášter dervišů bazilika sv. Štěpána Řetězový most Alžbětin most secesní palác Gresham Györ Margaretin ostrov