- - -

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                                                                               Kontakt

Uzbekistán - velký okruh_2023   Zakavkazko - Armenie a Gruzie_2022/23   Gruzie_ Zakavkazko_2022/23   To nejlepší z Armenie

Malta_2022/23   Jordánsko_2022/23  

 

ARMENIE - není členem EU (měna arménský dram (AMD))

 GRUZIE - není členem EU (měna gruzínské lari (GEL))

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

Armenie a Gruzie 2023

JEREVAN*GARNI*GEGHARD*JEZERO SEVAN*DILIJAN

TBILISI*MCCHETA*KAZBEGI*KACHETIE*GREMI*GURJAANI

LETECKY

TERMÍN (8 dnů / 7 nocí)

19.05.-27.05.2023

předprodej  od 35 900 Kč

 

letecký poznávací zájezd
• bohatý program, kouzelná příroda, památky a chrámy
• vstupy dle programu v ceně
• česky hovořící průvodce

 logo

 

REZERVOVAT 

Poznávací zájezd do Zakavkazka

Armenie a Gruzie 2020

 

 

Zakavkazko - Armenie a Gruzie 2022(23) - Plánovaný program:


1. DEN: večerní odlet do Jerevanu.


2. DEN: přílet do hlavního města Arménie - Jerevanu v ranních hodinách, následuje návštěva destilérie koňaku Ararat. Po ochutnávce pěší prohlídka centra a ulice Abovyan, jedné z nejstarších a nejvýznamnějších ulic města, dále budova Národního historického muzea a Národní obrazárny. Po obědě (individuálně) nás čeká architektonický komplex Cascade se sochami od Botera a dalších umělců. Procházka bude zakončena v Parku Vítězství se sochou Matky Arménie a dechberoucím výhledem na růžové město Jerevan. Procházka po místním tržišti „Vernisáž“. Ubytování v hotelu v centru města, individuální večeře a volný večer.


3. DEN: po snídani odjezd na pláně Araratu, kde se nachází klášter Khor Virap, 200 m od hranice s Tureckem, na nejbližším místě k bájné hoře Ararat. Možnost oběda (individuálně). Poté prohlídka kláštera Noravank, který je obklopen překrásnou horskou scenérií. Po cestě do Jerevanu zastávka ve vinařství ve vesnici Areni (možnost ochutnávky a zakoupení vín). Návrat do Jerevanu, večeře (individuálně), nocleh v hotelu.


4. DEN: po snídani odjezd do muzea rukopisů Matenadaran, poté odjezd ke klášteru Geghard ze 13. st. (UNESCO), který se skládá ze tří kostelů a hrobky vytesané do skály. Následuje prohlídka pohanského chrámu Garni – který jako jediný pochází z helénského období (postaven r. 77 n. l.). Poblíž chrámu se nacházejí ruiny královského paláce a lázní s unikátními mozaikami. Dále pokračuje cesta k jezeru Sevan (cca 1900 m n. m.) – největšímu jezeru Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Možnost oběda (individuálně). Odpoledne prohlídka kláštera Sevan, který se nachází na poloostrově, odkud je krásný výhled na jezero a okolní hory. K večeru přejezd do horského střediska Cachkadzor. Po cestě se ještě zastavíme u kláštera Kečaris. Možnost večeře (individuálně), ubytování a nocleh.

5. DEN: po snídani odjezd hornatou krajinou na hraniční přechod do Gruzie. Ráno ještě zastávka u opatství Haghartsin umístěného hluboko v lesích. Příjezd do hlavního města Gruzie - Tbilisi – okružní jízda městem. První zastávka bude u zbytků městské obranné zdi, kde je vagón historické koněspřežné dráhy Konka, pěšky si projdete centrum Tbilisi od historických lázní Abanotubani až k pevnosti Narikala, z níž se vám naskytne krásný výhled na celé město. Ubytování v hotelu, večeře s folklorním programem (v ceně), nocleh.


6. DEN: po snídani odjezd do starobylého města Mccheta zapsaného v UNESCO. Prohlídka tohoto města založeného před více než 4 tis. let začne zastávkou u kláštera Jvari z 6. stol. tyčícího se nad soutokem řek Mtkvari a Aragvi, jež je pravděpodobně nejstarším dochovaným klášterem v Gruzii. Od kláštera se naskytne krásný výhled na katedrálu Svetitskhoveli z 11. století (sloužila jako pohřební místo gruzínských králů a podle legendy je zde uložena košile Ježíše Krista), kterou následně navštívíte. Po procházce historickým centrem města následuje přejezd do města Ananuri. Prohlídka hradního komplexu na řece Aragvi a pevnosti a oběd (individuálně). Odpoledne přejezd do oblasti Kazbegi (asi 90 km), kde bude ubytování v hotelu a večeře u místní rodiny (v ceně).


7. DEN: po snídani odjezd do vesnice Stepantsminda (1700 m n. m.). Prohlídka starodávného kostela Gergeti Trinity (Svatá trojice) postaveného ve výšce 2127 m n. m. Při jasném počasí jsou úžasné výhledy na ledovce a pohoří Kavkazu na horu Mount Kazbeg, třetí nejvyšší vrchol Kavkazu (5047 m). Po obědě (individuálně) odjezd průsmykem Gombori do města Tsinandali na prohlídku rezidence, která patřila básníkovi Alexanderovi Chavchavadzemu. Následuje odjezd do Gremi, komplexu s královským hradem, zvonicí, kostelem Archandělů a vinným sklepem. Odjezd do vinařské vesnice Gurjaani, kde bude prohlídka soukromého vinařství Wine House Gurjaani. Zde se podíváte, jak se vyrábí víno dnes a jak se vyrábělo dříve. Ochutnáte také tradiční zákusek churchkhela. Večeře v tradiční restauraci s ochutnávkou vín a hudebním doprovodem (v ceně). Večer přejezd do města Sighnaghi, ubytování a nocleh.


8. DEN: po snídani prohlídka Sighnaghi, bývalého královského města zvaného pro svou romantickou atmosféru Město lásky. Poté přejezd ke klášteru Bodbe, kde je pochována Sv. Nina, která přinesla do Gruzie křesťanství. Po zastávce na oběd (individuálně) následuje návštěva unikátního skalního klášterního komplexu David Gareja, který se nachází při hranici s Azerbajdžánem a byl od 6. do 18. st. kulturním a vzdělávacím centrem oblasti. Odjezd do Tbilisi, večeře (individuálně), ubytování a nocleh.


9. DEN: transfer v brzkých ranních hodinách na letiště v Tbilisi, odlet do Prahy.

 

Popis
Ubytování v hotelích na místech dle programu.
Další informace
Minimální počet: 10 osob
.

 

Změna programu i odletových časů vyhrazena.

 

 

Matka Arménie

Ararat - Khor Virap Monastery

jezero Sevan

klášter

prezidentsky-palac-v-tbilisi

Katalogová cena:   od 35 900 Kč    (sleva dle data nákupu v předprodeji)

Cena zahrnuje:

letenky Praha – Jerevan, Tbilisi – Praha (do ceny letenky 8000,- Kč/os.), letištní taxy a poplatky, 7x ubytování v hotelích 2-3* nebo penzioneche se snídaní, 1 x oběd a 2 x večeři v Gruzii, degustaci koňaků a vín, výlety a vstupy do objektů a památek dle programu, transfery dle programu, služby místního průvodce, česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění zájezdu dle zákona.

Cena nezahrnuje :

cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (50 Kč/os./den), obědy (cca. 17 EUR) a večeře (cca. 20 EUR), nápoje, spropitné a další osobní výdaje.


Minimální počet účastníků: 10 osob.

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Vízum: 

0,- (pro turistické cesty občanů EU platí bezvízový styk)

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                                                                               Kontakt

Uzbekistán - velký okruh_2023   Zakavkazko - Armenie a Gruzie_2022/23   Gruzie_ Zakavkazko_2022/23   To nejlepší z Armenie

Malta_2022/23   Jordánsko_2022/23  

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

JEREVAN- GARNI- GEGHARD- JEZERO SEVAN- DILIJAN –TBILISI- MCCHETA- KAZBEGI- KACHETIE- GREMI- GURJAANI

Ararat Khor Virap Monastery

AGLtravel Agrolex 2019 Matylda.cz