Hlavní MENU                                                               VYBER MENU                                                                                           Kontakt


>Pobytové    >Poznávací BUSEM    >Poznávací VLAKEM    >Poznávací LETECKY    >Senior55+    >Eurovílendy    >Jednodenní

podobné zájezdy:                                                                                                                       /šedé nemají platný termín/                                                                               Kontakt

Uzbekistán - velký okruh_2024    Zakavkazko - Armenie a Gruzie_2024   Gruzie_Kazkavských_štítů_2024   

To nejlepší z Armenie   Malta_2023   Jordánsko_2024   Japonsko_Honšů

- - -

GRUZIE - není členem EU (měna gruzínské lari (GEL))

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

GRUZIE - ZEMĚ KAVKAZSKÝCH ŠTÍTŮ

2024

TBILISI*BATUMI*MESTIA*BAGRATI*MARTVI*KUTAISI

LETECKY

 

TERMÍN (8 dnů / 7 nocí)

09.07. - 16.07.2024

předprodej  od 40 590 Kč

 

letecký poznávací zájezd
• bohatý program, kouzelná příroda, památky a chrámy
• vstupy dle programu v ceně
• česky hovořící průvodce

 logo

REZERVOVAT

Poznávací zájezd do Zakavkazka

katedrála Bagrati

 

Na co se můžete těšit v Gruzii:

na úžasnou horskou přírodu s kaňony a vodopády, zapomenuté kláštery a pevnosti, horská městečka alpského stylu, nejvýše trvalé osídlené vesnice v Evropě, 

koupání v Černém moři.

 

Gruzie - Zakavkazko 2024 - Plánovaný program:

 

1. den: ODLET

Odlet z Prahy do Kutaisi ve večerních hodinách.

2. den: PŘÍLET - UBYTOVÁNÍ - PROMETHEOVA JESKYNĚ

Přílet v brzkých ranních hodinách na letiště v Kutaisi. Transfer na hotel, odpočinek a snídaně. Po snídani a krátkém odpočinku se půjdeme projít po městě, popř. si prohlédneme botanickou zahradu.
Odpoledne se vypravíme k nádherné Prometheově jeskyni, která je jednou z nejbohatších jeskyní v Evropě.

 

3. den: KATEDRÁLA BAGRATI, KLÁŠTER GELATI - MESTIA

Po snídani navštívíme katedrálu Bagrati. Katedrála Bagrati je považována za mistrovské dílo středověké gruzínské architektury, což bohužel dnes není možné zcela ocenit, protože katedrála byla během okupování města osmanskými tureckými vojáky pobořena. Poté vyrazíme směrem ke klášteru Gelati, který je na seznamu UNESCO.
Klášter Gelati založil na počátku 12. století král David Stavitel. Stal se významným náboženským a intelektuálním centrem středověké Gruzie. Nacházela se zde Akademie, která shromažďovala významné učence své doby a byla nazývána „druhým Athosem“. V areálu kláštera jsou tři chrámy – chrám Panny Marie s bohatou freskovou výzdobou a výjimečně cennou mozaikou, která zobrazuje Pannu Marii, a dva další chrámy, sv. Mikuláše a sv. Jiřího. Je možné navštívit rekonstruovanou budovu bývalé Akademie. V původní hlavní vstupní bráně se nachází hrob zakladatele kláštera, krále Davida Stavitele.
Na závěr dnešního dne pojedeme do horského městečka Mestia, kde se ubytujete. Večeře v ceně zájezdu.

4. den: MESTIA - UŠGULI - MESTIA v džípech

Vydáte se do čtyř vesnic nazývající se Ušguli. Leží v nadmořské výšce 2200 metrů nad mořem a jsou údajně nejvýše položenými obydlenými vesnicemi v Evropě. Některé budovy ve vesnicích jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Oběd formou pikniku v ceně. Procházka po okolí. Odjezd do hotelu, ubytování v Mestii a večeře v ceně zájezdu.

 

5. den: MESTIA - KAŇON MARTVII - BATUMI

Tento den je věnován přírodním památkám v okolí Kutaisi. Navštívíte kaňon Martvili, který je 2 km dlouhý a 40 – 70 metrů hluboký. Vodopády zde dosahují výšky až 70 metrů. Zde budete mít možnost fakultativní projížďky na loďce v kaňonu nebo si udělat trek podél kaňonu.
Vypravíme se do přímořského městečka Batumi, které v dávných dobách založili již staří Řekové. Po cestě se ještě zastavíme u nejvyššího vodopádu Gruzie - Kinchkha.
Ubytování v Batumi na 3 noci a dnešní večeře v ceně.

6. den: polodenní výlet k vodopádu Makhuntseti

Výlet začíná asi hodinovou cestou do hornaté oblasti Gruzie - Ajara, která je známá svými mnoha přírodními krásami. Vodopád Makhuntseti je jedním z nejvyšších vodopádů v Ajara, kde voda padá z výšky 20 metrů. Kolosální atrakcí této oblasti je slavný kamenný most Tamara, postavený v době královny Tamar.
Návrat do Batumi na oběd a volné odpoledne.
Odpoledne budete mít volno k prohlídce města Batumi nebo ke koupání v Černém moři. Co si vyberete?
Prohlédnete si přímořské město Batumi – náměstí Piazza, sochy milenců Aliho a Nino symbolizující nenaplněnou lásku muslima a gruzínské princezny, projdete se po významné promenádě plné zeleně a uměleckých děl či katedrálu Matky Boží.

 

7. den: polodenní výlet k pevnosti Gonio

Pevnost Gonio. Skvěle dochované hradby římské pevnosti, která byla postavena na strategickém místě při ústí řeky Čorochi do moře a podél obchodní cesty z Malé Asie na jižní Kavkaz. Právě zde se nacházelo údajné centrum bájné Kolchidy (1500-1200 př. n. l.). Dnešní pevnost však pochází z 1. století n. l., kdy tuto oblast ovládali Římané. Brzy se tato pevnost stala jednou z klíčových základen Římanů na východním pobřeží Černého moře. Ve 4. století zde byl údajně pochován sv. Matouš evangelista. Po pádu Západořímské říše se pevnost stala důležitým bodem i pro Byzanc a do 15. století také pro Trabzonské císařství. V 15. a 16. století přecházelo držení pevnosti mezi Gurií a gruzínsko-arménským regionem Samcche, než jej roku 1547 obsadila osmanská armáda. V osmanských rukou zůstala pevnost a celá oblast Adžárie až do berlínského kongresu v roce 1878, kdy přešla pod ruskou kontrolu.
Návrat do Batumi na oběd a volné odpoledne.

 

8. den: BATUMI - KAŇON OKATSE - KUTAISI

Po snídani check out z hotelu a dáme se na cestu ke kaňonu Okatse, který je oblíbeným místem milovníků adrenalinu. Najdeme zde mnoho jezer i vodopádů a pěší stezka (cca. 2 km) korunami stromů nás provede historickým lesem Dadiani. Na závěr si vychutnáme fantastický panoramatický výhled.
Oběd po cestě v ceně.
Po obědě transfer na letiště a v podvečerních hodinách odlet do Prahy.

Popis
Ubytování v hotelích na místech dle programu.
Další informace o zájezdu:

Ráj pro turisty, i tak by se dala nazvat Gruzie. Země, do které se zamilujete. Prastará legenda říká, že když Bůh rozděloval půdu, Gruzíni chyběli, protože hodovali a pili na jeho počest. To Boha natolik potěšilo, že jim dal kus Země, který si chtěl nechat pro sebe. Kombinace moře, vysokohorského Kavkazu, výborného jídla, tradičního vína a neuvěřitelně pohostinných lidí.

Minimální počet: 10 osob.

 

Změna programu i odletových časů vyhrazena.

 

REZERVOVAT

Gruzie mapa

TBILISI - prezidentsky-palac

Batumi - restaurant

Černé moře

Katalogová cena:   od 40 590 Kč    (sleva dle data nákupu v předprodeji)

Cena zahrnuje:

letenku letenku v optimální knihovací třídě Praha - Kutaisi - Praha (do ceny 7.500 Kč) na přímém letu vč. poplatků, s malým kabinovým zavazadlem
ubytování 2 noci v Kutaisi - 3* hotel se snídaní
ubytování 2 noci v Mestia - 3* hotel s polopenzí
ubytování 3 noci v Batumi - 3* hotel se snídaní
2x večeře v Mestia
1 x piknikový oběd v Ushguli
1 x večeře v Kutaisi
1 x večeře v Batumi
průvodcovaná prohlídka v Batumi
vstupy: kaňon Martvili, Prometheova jeskyně, kaňon Okatse, Gonio
džípy v Ushguli
dopravu klimatizovaným autobusem
voda v autobuse
česky hovořící průvodce CK

pojištění zájezdu dle zákona.

Cena nezahrnuje :

komplexní pojištění - 70 Kč/os/den
odbavené zavazadlo do 10 kg - 2.500 Kč
odbavené zavazadlo do 20 kg - 3.500 Kč
spropitné místnímu průvodci a řidiči
osobní výdaje


Minimální počet účastníků: 10 osob.

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Vízum: 

0,- (pro turistické cesty občanů EU platí bezvízový styk)

Zpět nahoru

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

podobné zájezdy:                                                                                                                       /šedé nemají platný termín/                                                                               Kontakt

Uzbekistán - velký okruh_2024    Zakavkazko - Armenie a Gruzie_2024   Gruzie_Kazkavských_štítů_2024   

To nejlepší z Armenie   Malta_2023   Jordánsko_2024   Japonsko_Honšů

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

TBILISI BATUMI MESTIA BAGRATI MARTVI KUTAISI
AGLtravel Agrolex 2022 Matylda.cz 2023