Zpět na POZNÁVACÍ     Zpět na JEDNODENNÍ      podobné zájezdy:     /šedé nemají platný termín/                                                                               Kontakt

Uzbekistán - velký okruh_2023   Zakavkazko - Armenie a Gruzie_2022/23   Gruzie_ Zakavkazko_2022/23   To nejlepší z Armenie

Malta_2022/23   Jordánsko_2022/23  

 

- - -

JORDÁNSKO - není členem EU (měna Jordánský dinár (JOD))

DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 

JORDÁNSKO - 2023

Umm Qais - Jerash - Amman - Madaba - hora Nebo - Betanie zajordánská

Mrtvé moře - Petra - Aquaba

LETECKY

 

TERMÍNY (8 dnů / 7 nocí)

18.04.25.04.2023

17.10.24.10.2023

předprodej  od 35 690 Kč

 

letecký poznávací zájezd
• bohatý program, kouzelná příroda, památky a chrámy
• vstupy dle programu v ceně
• česky hovořící průvodce

 

REZERVOVAT

 

Poznávací zájezd do Jordánska

Petra

 

 

Jordánsko - 2022(23) - Plánovaný program:

 

1. DEN: 

přílet do Ammanu
Odletíme z Prahy do Ammanu (let trvá cca 4 hodiny). Po příletu do Ammanu projdeme celní a pasovou kontrolou (pro vstup do Jordánska je potřeba vízum, které nás bude čekat po přistání - připraví ho náš agent v Jordánsku a je v ceně zájezdu). Po převzetí zavazadel odjedeme do hotelu 3*, ubytujeme se a máme volno. Večeře v hotelu je v ceně.
2. DEN:

Amman
Snídaně, celodenní prohlídka Ammánu, který byl ve starověku hlavním městem národa Amónců a později významným helenistickým centrem - římské divadlo z druhého století n. l., Citadela - prohlídka umajjovského paláce a archeologického muzea, mešita krále Abdalláha, možnost osobního volna, návrat na hotel, večeře.

3. DEN:

Umm Qais - Jerash - Amman
Snídaně, Umm Qais s nádherným panoramatickým výhledem na Galilejské moře - místo, které křesťanská tradice spojuje s Ježíšovým zázrakem vyhnání démonů z dvou posedlých mužů, Jerash - jeden z nejlépe dochovaných a nejkompletnějších římských provinčních měst na světě, návrat na hotel v Ammánu, večeře.

4. DEN:

Madaba - Hora Nebo - Betanie Zajordánská - Mrtvé Moře
Snídaně, Madaba - významné křesťanského město - kostel sv. Jiří, v němž se nachází vzácná mozaika ze šestého století n.l. - nejstarší vyobrazení Svaté země a Jeruzaléma, hora Nebo - místo, odkud Mojžíš pohleděl na Svatou zemi a kde poté rovněž zemřel, Betánie Zajordánská - místo Ježíšova křtu na řece Jordán, Mrtvé moře - možnost koupání, přesun do Petry, ubytování v hotelu, večeře.
Fakultativně: "Noční Petra".Pokud budete mít chuť na mimořádný zážitek, můžeme se společně vydat po osmé hodině na cestu „Noční Petrou“. Průchod mezi skalními stěnami je lemován 1800 svíčkami, které nás dovedou až k prvnímu chrámu, kde si budeme moci vychutnat strašidelnou hudbu beduínů a nádherné nasvícení prvního skalního skvostu. Prohlídky začínají ve 20:30 a končí ve 22:00. Cena za noční Petru je 17JOD (cca 560 Kč).

5. DEN:

Petra
Snídaně, celodenní návštěva Petry, zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO. Po vstupu do Petry průchod cca 1 km dlouhou klikatou a úzkou soutěskou Sík, jejíž stěny jsou vysoké přes 100 m. Od 3. století př. n. l. byla Petra slavným hlavním městem Nabatejského království. Západními cestovateli byla objevena roku 1812. Hlavními památkami jsou tzv. pokladnice Al Chazneh, divadlo, královské hrobky a zdatnější turisté mohou navštívit klášter Ad-Dér. Návrat do hotelu, večeře.
6
. DEN:

Malá Petra - Wadi Rum
Odjezd z hotelu, průjezd Malou Petrou (Bayda), která původně sloužila jako místo odpočinku pro karavany před vstupem do Petry nebo při cestách Dálný východ, do Egypta nebo Damašku. Malá Petra poskytovala ubytování a stravování pro velbloudy a obchodníky. Přesun do pouště Wadi Rum zapsané v seznamu Světového dědictví UNESCO. Údolí je jednou z nejzajímavějších pouštních scenérií na světě. Jde o bizarní krajinu protkanou nesčetnými kaňony a skalními oblouky. Na strmých skalních stěnách lze objevit starověké kresby a nápisy. 

Po cca 2hodinové jízdě terénními vozidly v údolí následuje přejezd do Aquaby

7. DEN:

Aquaba
volný den v Aquabě, můžete si zaplavat v Rudém moři nebo se jít projít do města. Navečer odjezd zpět do Ammanu a ubytování v hotelu 3*, večeře.

8. DEN:

Amman a odlet
Po snídani odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Popis
Ubytování v hotelích na místech dle programu.
Další informace
Minimální počet: 10 osob
.

 

Změna programu i odletových časů vyhrazena.

 

 

 

 

 

 

 

 

>>>>Zpět nahoru

 

Mrtvé moře - Jordánsko

AMMAN

Aqaba Castle - Jordan

Sůl Mrtvého moře

Katalogová cena:   od 36 690 Kč    (dle data nákupu v předprodeji)

Cena zahrnuje:

Leteckou přepravu Praha - Amman - Praha v optimální knihovací třídě včetně všech tax
transfery a výlety dle programu včetně anglicky mluvícího průvodce
česky hovořící doprovod CK
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s POLOPENZÍ v hotelích 3* dle programu.
2 hodinové safari džípem ve Wadi Rum
Vízum do Jordánska.
1 lahev minerální vody na osoby na den.
transfery dle programu, služby místního průvodce

pojištění zájezdu dle zákona.

Cena nezahrnuje :

Vstupné do památek dle programu - cca. 160 USD
Odbavené zavazadlo do 20 kg - cena cca 2.000 Kč.
Spropitné.
Nápoje a jídlo mimo program.
Osobní výdaje
pojištění léčebných výloh - možno sjednat za 70 Kč/os/den


Minimální počet účastníků: 10 osob.

Letištní taxa a bezpečnostní taxa:  0,- (je již zahrnuta v základní ceně)

Vízum: 

je v ceně zájezdu a zajistí ho po příletu náš agent v Jordánsku

>>>>Zpět nahoru

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Zpět na:   POZNÁVACÍ LETECKY   POZNÁVACÍ VLAKEM   POZNÁVACÍ BUSEM   JEDNODENNÍ    /šedé nemají platný termín/       Kontakt  

další poznávací:  BERLÍN vlakem    Víkend v NP Berchtesgaden   Bavorské velikonoční tradice   PERLY PORTUGALSKA  MNICHOV A REGENSBURG vlakem  Tatranská Lomnice vlakem

MNICHOV vlakem  Vídeň vlakem    Výstava orchidejí Berlin a zámecký park Pillnitz    Lázně Bükfürdö   Víkend ve Vídni   Víkendová Wroclaw    Poklady a skvosty PELOPONÉSU

Ženeva a Savojské Alpy    Okruh Švýcarskem    To NEJ z Rakouska    Tatranské panorama vlakem    KRÉTA_historická   ŘECKO, ANTICKÉ PAMÁTKY   PERLY ISTANBULU A KAPPADOKIE  PORTUGALSKO A PAMÁTKY UNESCO II

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Agrolex s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Umm Qais Jerash Amman Madaba hora Nebo Betanie zajordánskáMrtvé moře Petra Aquaba