Zpět na:   POZNÁVACÍ LETECKY   POZNÁVACÍ VLAKEM   POZNÁVACÍ BUSEM   JEDNODENNÍ    /šedé nemají platný termín/       Kontakt  

další poznávací:  BERLÍN vlakem    Víkend v NP Berchtesgaden   PERLY PORTUGALSKA  MNICHOV A REGENSBURG vlakem  Tatranská Lomnice vlakem

MNICHOV vlakem  Vídeň vlakem    Výstava orchidejí Berlin a zámecký park Pillnitz    Lázně Bükfürdö   Víkend ve Vídni   Vídeň a Schönbrunn   Víkendová Wroclaw   

Poklady a skvosty PELOPONÉSU   Ženeva a Savojské Alpy    Okruh Švýcarskem    To NEJ z Rakouska    Tatranské panorama vlakem    KRÉTA_historická   ŘECKO, ANTICKÉ PAMÁTKY   OKRUH LYKIÍ   PERLY ISTANBULU A KAPPADOKIE  PORTUGALSKO A PAMÁTKY UNESCO II   GDAŇSK MALBORK SOPOTY vlakem   Budapešť + Györ_B

 

- - -

 

 

POLSKO - člen EU (měna ZLOTÝ)

 DNEŠNÍ  KURZY  MĚN

 Logo slan

 

K BALTSKÉMU MOŘI

GDAŇSK, MALBORK, SOPOTY

26.07. - 30.07.2023

 

S PRŮVODCEM

vlakem

 

(3 dny, 2 noci)

 

Termíny viz tabulka dole

 

REZERVOVAT

Gdeaňsk - hlavní nádraží

 

Cestování vlakem je výrazně pohodlnější, než autokarem a tak se s námi můžete tentokrát vydat na sever Polska, až k Baltskému moři, kde na vás čeká několik historických stavebních skvostů, památek a dalších zajímavostí.

 

VLAKEM K BALTSKÉMU MOŘI - GDAŇSK, MALBORK, SOPOTY 2023 - program zájezdu:

1. den:

Večer odjezd mezinárodním lehátkovým vlakem z Prahy (22:18) do Polska (další nástupní místa Pardubice, Česká Třebová, Olomouc, Ostrava, Bohumín). 

2. den:

V ranních hodinách přestup v Katovicích na expresní vlak do Gdaňsku. Příjezd do Gdaňsku v poledne. Ubytování v hotelu a prohlídka historického centra metropole severního Polska. GDAŇSK je starobylé hanzovní město s tisíciletou historií, považované právem za nejkrásnější kulturní perlu na břehu Baltského moře, historické jádro města s renesančními a gotickými památkami obnovené po 2. sv. válce, kostel Panny Marie s Gdaňskou madonou - jeden z největších cihlových kostelů na světě, Velký mlýn, Stary Zuraw, radnici se zvonkohrou a Kanál Raduni, projekt německých rytířů ze 14. stol.. Dále pak nespočet kostelů, hospůdek i obchůdků s medovým zlatem se-veru - jantarem. Turistickým centrem Gdaňska je ulice Dluga a náměsti Dlugy Targ s mnoha krásnými domy, obchůdky, kavárnami a restauracemi.

Druhá světová válka začala 1. září 1939 německým útokem na poloostrov Westerplatte - dnes gdaňském předměstí. Najdete zde velkolepé Muzeum 2. světové války.

3. den:

Ráno se z GDAŇSKU vypravíte regionálním vlakem do dalšího města Trojměstí (společný název pro města Gdaňsk, Gdyně a Sopoty) - secesního lázeňského města SOPOTY. Projdete se k písečným plážím, prohlédnete si umělecký unikát - tzv. Krzywy domek (stavba architektů Szotyński získala titul - "nejpodivuhodnější budova světa") a městský maják a závěrem i nejdelší dřevěné molo v Evropě o délce přes 500 metrů. K obědu doporučujeme ochutnat místní specialitu - smaženou rybu.

Odpoledne pak přejedete do GDYNĚ, poslední město z Trojměstí, původně rybářská vesnice ze 13. století v Gdaňském zálivu, dnes supermoderní přístav Baltského moře. Navštívit budete moci oceánografické muzeum i historické lodě zakotvené v přístavu - plachetnicí Dar Pomorza a historickou válečnou loď Blyskawica. Večer návrat do Gdaňsku. 
4. den:

Ráno se vydáte po stopách středověkých křižáků na slavný křižácký hrad Malbork (UNESCO) - sídlo Řádu německých rytířů, největší cihlová gotickou stavba světa. 

V Malborku budete moci ochutnat rovněž místní kulinářské speciality. Později odpoledne odjezd vlakem zpět do ČR. Ve večerních hodinách přestup v Katovicích na lehátkový vlak do ČR. 

5. den:

Příjezd do Prahy v ranních hodinách (07:32).

 

Změna programu vyhrazena.

 

GDAŇSK, MALBORK a SOPOTY s PRŮVODCEM VLAKEM  2023

EUROVÍKEND Cena již obsahuje všechny povinné poplatky a vše ostatní jsou volitelné fakultativní služby

TERMÍN

počet

nocí

čas* Hotel** cena***

akční

sleva

stav****

poznámka

Od - Do 1. a 2. os.
2 0 2 3

*     předběžný čas odjezdu 


**   jméno hotelu, kliknutím se dostanete na informaci o hotelu


***  cena za osobu je konečná což znamená, že obsahuje všechny povinné platby - mimo tuto cenu jsou pouze volitelné služby jako jsou fakultativní výlety, příplatek za jednolůžkový pokoj a služby na vyžádání (např. připojištění)


**** stav nabídky:

 R  - možno rezervovat

 D  - doprodej - zbývá méně než 9 míst

 P   - pořadník - zařadíme Vás nezávazně do pořadníku pro případ uvolnění míst

 V  - definitivně vyprodáno

26.07.2023 - 30.07.2023 2 22:18 / 07:32 Hotel 3* 11 890 Kč    R 
             R 
             
             
             
             
             
             
             
             
             

 

CENA ZAHRNUJE: 

doprava vlakem Praha - Gdaňsk - Praha 
lehátko na úseku Praha - Katovice - Praha
2x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje) 
2x snídaně 
služby průvodce    >>>>program

 

CENA NEZAHRNUJE:

místní lokální dopravu v oblasti Gdaňsku (Sopoty, Gdyně, Malbork) 
vstupy do objektů
cestovní pojištění (ptejte se v kanceláři)

jednolůžkový pokoj ve 3* hotelu + 2990 Kč

 

UBYTOVÁNÍ

Hotel 3* v centru Gdaňsku.

 

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v hotelu.

 

PODROBNÝ POPIS
Nástupní / odjezdová místa: Praha, Pardubice, Česká Třebová, Olomouc, Ostrava.

Odjezdová místa:
odjezd Praha 0 Kč
odjezd Pardubice 0 Kč
odjezd Česká Třebová -300 Kč
odjezd Olomouc - 400 Kč
odjezd Ostrava - 500 Kč

 

Zpět nahoru

Zpět na ceník a termíny

Gdaňsk

Malborg

Sopoty maják

 

Hlavní MENU                                                               VYBER MENU                                                                                           Kontakt


>Pobytové    >Poznávací BUSEM    >Poznávací VLAKEM    >Poznávací LETECKY    >Senior55+    >Eurovílendy    >Jednodenní

Další eurovíkendy:                                                                                                                                                                                       /šedé nemají platný termín/      Kontakt        

Amsterdam_R   Amsterdam_S   Amsterdam - poznávací víkend   Atény_S  Budapešť(vlak)  Budapešť(bus)   Florencie_B  Forio_O

Istanbul_bez   Istanbul_I   Istanbul_R   Istanbul_S(2noci)   Istanbul_S(3noci)   Istanbul_T   Káhira_bez

Londýn_S   Lisabon_bez  Lisabon_S   Miláno_S(2noci)   Miláno_S(3noci)   Neapol_S   Paříž_S    Paříž_R    Pisa-Florencie_S  Porto_bez   Řím_bez  Řím_B   Řím_S   Ženeva_A

 

Jak rezervovat

Váš požadavek nám zašlete na e-mail kontakt@matylda.cz  (je-li Vám bližší zavolat - volejte 608111247)  

My Vám zpět odešleme potvrzení a zprávu s konkrétními podmínkami/výjimkami k Vašemu zájezdu a s pokynem, jak dál postupovat s uzavřením smlouvy a s bankovním převodem/složením hotovosti do banky. (máme Raiffeisen, mBank, Air Bank, Fio banku a Českou Spořitelnu - o dalších uvažujeme)

Pro předběžnou rezervaci potřebujeme základní údaje: 

jméno objednavatele, odkud je, telefon, mail a počet osob (u dětí věk), zda budete chtít cestovní pojištění a další Vaše požadavky na dopravu a ubytování. Spojíme se s Vámi.

Nenabízíme "automatizované" odbavení protože bez vzájemného kontaktu se stejně neobejdeme. Jsme tu proto abychom Vás obsloužili k Vaší spokojenosti. Nepoužíváme neosobní formuláře. Nejsme e-shop, slevomat, raketa ani všeslibující internetový obchod ale osobní služba našim cestovatelům.                                                           

Zpět na ceník a termíny

 

 

Podmínky nákupu prostřednictvím agentury Jiří Velek - Matylda

  • Ceny zájezdů jsou u nás stejné jako u pořadatele zájezdu.

  • Navíc (někdo by řekl zdarma) u nás dostáváte ochranu vyplývající z pečlivého výběru našich partnerů, ohlasů našich klientů a dalších zkušeností z praxe. Tím Vás chráníme PŘEDEM na rozdíl od zákona 159/99Sb., který Vám poskytuje ochranu až když problém nastane. Proti podvodu (viz případy roku 1997) Vás tento zákon NECHRÁNÍ !

  • Nabízíme pouze pojištěné zájezdy od prověřených cestovních kanceláří (tento zájezd garantuje Slan tour s.r.o.).

  • Podobně postupujeme i v případě prodeje ostatních služeb cestovního ruchu, které nejsou zájezdem ve smyslu zákona 159/99Sb. (vstupenky, letenky, jednodenní výlety a pod.)

 

Katovice Gdaňsk Westerplatte GDYNĚ Malbork (UNESCO) SOPOTY 2023 Blyskawica Dar Pomorza Polsko lehátkový vlak